ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВРЕКОМЕНДАЦІЇ ДЛЯ ПЕДАГОГІВ, ЩО АТЕСТУЮТЬСЯ, ЩОДО ПІДГОТОВКИ ЯКІСНОЇ МЕТОДИЧНОЇ РОЗРОБКИ

Де навчатись вчителям: добірка можливостей

Українські платформи та ресурси для самоосвіти вчителів

120 безкоштовних онлайн-курсів від українських навчальних платформ: Prometheus, Edera, ВУМonline, Wisecow

Безкоштовні онлайн-курси “Психологія”

10 онлайнових курсів для сучасного вчителя


Суб’єкти підвищення кваліфікації


Курси Ed-Era


Курси Prometheus

ГО «ПРОМЕТЕУС» (ЄДРПОУ – 39598867) є суб’єктом надання освітніх послуг з підвищення кваліфікації педагогічних працівників згідно з КВЕД 85.59 в Національному класифікаторі України. Наші онлайн-курси підвищення кваліфікації освітян повністю відповідають вимогам Порядку підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників (Постанова КМУ від 21 серпня 2019 р. №800 зі змінами та доповненнями від 27 грудня 2019 р. №1133). Сертифікати онлайн-курсів Prometheus для вчителів можуть бути офіційно зараховані як підвищення кваліфікації.

Для цього Prometheus:

  1. Офіційно затвердили навчальні програми всіх курсів підвищення кваліфікації педагогів на платформі та додали відповідний документ з підписом і печаткою організації на сторінки опису курсів.
  2. Додали на сторінки опису курсів і в сертифікати про їхнє успішне завершення обсяг курсу в годинах, форму навчання та підтвердження його результатів, перелік компетентностей, що вдосконалили/набули слухачі, та іншу необхідну інформацію.
  3. Створили на сайті реєстр сертифікатів, в якому містяться дані про всі видані платформою сертифікати курсів підвищення кваліфікації педагогів. Зокрема, там містяться такі дані: ПІБ слухача, що отримав сертифікат, форма, вид, тривалість і назва курсу, дата видачі та номер сертифікату – https://prometheus.org.ua/certs-list. І, вже традиційно, на цій сторінці можна перевірити справжність сертифікату Prometheus.

Національна онлайн-платформа з цифрової грамотності «ДІЯ. ЦИФРОВА ОСВІТА»

Національна онлайн-платформа з цифрової грамотності «Дія. Цифрова освіта» (https://osvita.diia.gov.ua/) пропонує нові освітні серіали для вчителів, учнів та батьків.


Для вчителів:


  1. Оглядовий освітній серіал «Карантин: онлайн-сервіси для вчителів».Переглянувши серіал, вчителі зможуть дізнатися, як організувати ефективне дистанційне навчання та налагодити комунікацію з батьками та учнями на карантині. Також педагоги зуміють оволодіти навичками використання таких освітніх платформ: Google Classroom, Microsoft Teams, Cisco Webex, Zoom, Class Dojo, Classtime, Viber та інші.За результатами підсумкового тестування можна отримати сертифікат, що засвідчує успішне проходження курсу обсягом 0,1 кредиту ЄКТС (3 год.).Серіал за покликанням: Оглядовий освітній серіал «Карантин: онлайн-сервіси для вчителів» (diia.gov.ua)
  2. Інтерактивне навчання: інструменти та технології для цікавих уроків.Переглянувши серіал, вчителі зможуть дізнатися, як застосовувати онлайн-інструменти, сучасні ґаджети та освітні технології в навчанні: відеоконференцзв’язок, інтерактивні панелі та сучасне програмне забезпечення (Minecraft, піксель-арт, доповнена реальність).За результатами підсумкового тестування можна отримати сертифікат, що засвідчує успішне проходження курсу обсягом 0,2 кредиту ЄКТС (6 год.).Серіал за покликанням: Інтерактивне навчання: інструменти та технології для цікавих уроків (diia.gov.ua).
  3. Цифрові навички для вчителів.Переглянувши серіал, вчителі зможуть оволодіти навичками ефективної організації навчального процесу (зокрема роботи в групах), створювати власні навчальні матеріали та здійснювати онлайн-оцінювання учнів.За результатами підсумкового тестування можна отримати сертифікат, що засвідчує успішне проходження курсу обсягом 0,1 кредиту ЄКТС (3 год.).Серіал за покликанням: Дія. Цифрова Освіта (diia.gov.ua).Ці освітні серіали можна використовувати для проходження вчителями курсів підвищення кваліфікації і отримання кредитів ЄКТС. Вчителі можуть переглядати освітні серіали з метою підвищення своєї інформатичної, здоров’язберігаючої компетентності та самоосвіти.

Для учнів:


  1. Нові цифрові професії.З цього курсу учні зможуть дізнатися про нові цифрові професії, зокрема: діджитал-маркетолог, SMM-спеціаліст, Front-end- та Back-end-розробник, QA (тестувальник програмного забезпечення), UI/UX-дизайнер, бізнес-аналітик, сybersecurity engineer, devOps engineer, product manager.Курс за покликанням: Нові цифрові професії (diia.gov.ua).
  2. Підприємництво для школярів.З цього курсу учні зможуть дізнатися про те, з якого віку і яким чином вони можуть реєструватися як приватний підприємець та розпочинати індивідуальну підприємницьку діяльність.Курс за покликанням: Підприємництво для школярів. Модуль 1. Ідея (diia.gov.ua).Освітні серіали «Нові цифрові професії» та «Підприємництво для школярів» можна рекомендувати навчальним закладам для використання з метою проведення профорієнтаційної роботи серед учнів 9 – 11 (12) класів. Також ці освітні серіали доцільно використовувати для перегляду на уроках «Основи правознавства» у 9 класі та «Економіки»  у 10 – 11 класах.
  3. Діджитал-фізкультура для школярів за участі зірок спорту.Теми уроків фізкультури охоплюють присідання та випади, планку, віджимання, біг на одному місці, йогу, стрибки, прес, набивання м’яча та ін. Відео також допоможуть вчителям та учням навчитися застосовувати мобільний телефон для організації персональних тренувань та відстеження власного фізичного стану.Курс за покликанням: Освітній серіал «Діджитал-фізкультура для школярів за участі зірок спорту» (diia.gov.ua).
  4. Про кібербулінг для підлітків.Переглянувши цей курс, учні дізнаються що таке кібербулінг, про причини його виникнення та можливі наслідки, як припинити кібербулінг і що робити, якщо хтось із друзів став його жертвою.Курс за покликанням: Про кібербулінг для підлітків (diia.gov.ua).Серіал для батьків «Безпека дітей в інтернеті».З цього курсу батьки зможуть дізнатися, як уберегти дітей від шкідливих матеріалів в мережі, кібербулінгу, суїцидальних інтернет-спілок, сексуального насильства.Курс за покликанням: Дія. Цифрова Освіта (diia.gov.ua).Освітні серіали «Про кібербулінг для підлітків» та «Безпека дітей в інтернеті» доцільно використовувати під час виховних годин та батьківських зборів, для профілактики булінгу в школі та запобіганню кіберзлочинності.

Навчально-методичний центр КЗ “ЗОІППО” ЗОР

Курси підвищення кваліфікації від БДПУ

Курси для вчителів “На урок”

Освіторія Медіа

Тренінговий центр “Освіторія Медіа”

Курси для вчителів від B-Pro

Онлайн курс Pro PowerPoint